Kullanım Önerileri

İlk kullanımda, POT ART ürününüzü özenle hazırlanmış paketinden çıkardıktan sonra, bulaşık makinasında veya deterjan ve sünger yardımı ile yıkayıp kurutunuz.
Tüm ürünlerimizin yüzey alanı organik ve dayanıklı üç kat emaye kaplamaya sahiptir. Pişirme esnasında kullanacağınız yardımcı ekipmanların silikon veya ahşap olmasını öneriyoruz. Dayanıklı yüzey alanı sayesinde metal gereçler de kullanabilirsiniz, ancak ürününüzün zarar görmeyeceğinden emin olmak için; sert bir kullanım veya kazıma işlemlerini uygulamamanızı öneriyoruz.
Ürünlerimiz, minimum enerji ile maksimum ısı elde ederek, sahip olduğu ısıyı muhafaza eden yapıya sahiptir. Bundan dolayı, yemeklerinizi daha lezzetli pişirmek için, ürününüzü kısık veya orta düzey ateşte kullanmanızı ve ısının kademeli olarak yükselmesini sağlamanızı öneriyoruz.
Et yemeklerinizi pişirirken, etinizin ürüne temas eden yüzeyi mühürlendikten sonra diğer yüzeyini pişirmeye başlamanızı öneriyoruz. Pişirme esnasında yardımcı bir aparat ile etinizin temas eden yüzeyini hafifçe kaldırmayı deneyerek mühürlenme işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını kolaylıkla test edebilirsiniz.

Cam yüzeyli bir ocak tipine sahipseniz, ürününüzü ocağın yüzeyinde kaydırmamanızı öneriyoruz. Bu sayede istenmeyen çizilmelerin önüne geçebilirsiniz.
Tüm ürünlerimiz, daha lezzetli yemekler için, ısı kullanımını mükemmelleştirir ve tüm yüzeylere eşit bir şekilde dağılmasını sağlar. Ürününüz sıcakken bez veya fırın eldiveni gibi yardımcılar ile ürünü tutmaya dikkat ediniz.