İade ve Değişim Koşulları

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 • Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.
 • Değişim işlemini başlatabilmemiz için hafta içi her gün saat 08:00 - 17:00 arası +90 (222) 236 82 26 numaralı telefondan Müşteri Destek Hattı’mızı aramanız ya da yine aynı gün ve saatler içerisinde site üzerinden ana sayfanın en alt kısmındaki İade ve Değişim Formunu doldurarak değişim ve iade sürecini başlatmanız gerekmektedir.
 • Ürün Değişim Formunda değişim yapmak istediğiniz ürünü ve yerine hangi ürünü istediğinizi belirtmelisiniz. İsteğiniz bize ulaştıktan sonra yetkililer tarafından değerlendirilir ve talep ettiğiniz ürün stoklarda mevcutsa 14 gün içerisinde size gönderilir. Ürün stoklarda mevcut değilse para iadeniz yapılır.
 • İade ve Değişim Formunun doldurulması ardından (değişim veya iade sürecine dair onay maili alındığı takdirde) mail ile birlikte gelen kod ve değiştirilmek/iade edilmek istenen ürünü YURTİÇİ KARGO firmasına karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz.
 • Sadece potartkitchen.com adresinden alınmış ürünlerin değişimi tarafımızca gerçekleştirilmektedir.POT ART markasının satıldığı fiziksel satış noktaları ve anlaşmalı olduğumuz diğer e-ticaret sitelerinden alınan ürünlerin değişim işlemleri için bu kurumlar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ticari anlaşmalar gereği bu kurumlardan aldığınız ürünlerin değişimi tarafımızca yapılamamaktadır.
 • Değişim talebinde bulunduğunuz ürünü orijinal faturası ve ürün değişim formu ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde göndermelisiniz.
 • Değişim için adresimiz “Organize Sanayi Bölgesi 25.Cadde No:20, 26070 Odunpazarı/Eskişehir”dir.
Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 • Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
 • İade işlemini başlatabilmemiz için hafta içi her gün saat 08:00 - 17:00 arası +90 (222) 236 82 26 numaralı telefondan Müşteri Destek Hattı’mızı aramanız ya da yine aynı gün ve saatler içerisinde site üzerinden ana sayfanın en alt kısmındaki İade ve Değişim Formunu doldurarak değişim ve iade sürecini başlatmanız gerekmektedir.
 • İade talebinde bulunduğunuz ürünü orijinal faturası ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde göndermelisiniz.
 • İade ve Değişim Formunun doldurulması ardından (değişim veya iade sürecine dair onay maili alındığı takdirde) mail ile birlikte gelen kod ve değiştirilmek/iade edilmek istenen ürünü YURTİÇİ KARGO firmasına karşı ödemeli olarak teslim edebilirsiniz.
 • İade işlemleri, sadece potartkitchen.com adresinden alınmış ürünler için gerçekleştirilmektedir.POT ART markasının satıldığı fiziksel satış noktaları ve anlaşmalı olduğumuz diğer e-ticaret sitelerinden alınan ürünlerin değişim işlemleri için bu kurumlar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ticari anlaşmalar gereği bu kurumlardan aldığınız ürünlerin iadesi tarafımızca alınmamaktadır.
 • Değişim talebinde bulunduğunuz ürünü orijinal faturası ve ürün değişim formu ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde göndermelisiniz.
 • Değişim için adresimiz “Organize Sanayi Bölgesi 25.Cadde No:20, 26070 Odunpazarı/Eskişehir”dir.
Satın aldığım ürünü kaç gün içerisinde değiştirebilir veya iade edebilirim?
 • Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde değişim/iade prosedürlerini takip ederek değiştirebilir / iade edebilirsiniz.
Satın aldığım üründe renk ya da benzer ürün değişimi yapabilir miyim?
 • Evet yapabilirsiniz. Değişim sadece aynı model üründe veya renk değişikliği şeklinde yapılmaktadır. Yerine talep edilen ürün stoklarda mevcutsa değişim, mevcut değilse ücret iadeniz yapılır.
Satın aldığım ürünü farklı bir ürünle değiştirebilir miyim?
 • Değişim sadece aynı ürünün farklı bir rengi veya aynı fiyatlı başka bir ürünle olabilir. Farklı bir fiyata sahip ürün için değişim yapılmamaktadır.
Satın aldığım ürün kusurlu ise ne yapmalıyım ?
 • Böyle bir durumla karşılaşılması durumunda ürün değişimi veya ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz. Değişim/İade prosedürlerini takip etmeniz yeterlidir.
Değişim / İade için göndereceğim ürünlerin kargo bedelini ödeyecek miyim?
 • Yurtiçi Kargo ile olan gönderileriniz için ücret ödemezsiniz. Diğer kargo firmaları ile olan gönderimlerde ücret ödemeniz gerekmektedir.
İade ettiğim ürünün ödemesi ne zaman gerçekleşecek ?
 • İade edilen ürünün önce iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işlemi onaylanan ürünler için size geri bildirim yapılacak ve ürün bedeli hesabına / kredi kartınıza yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Siparişim onaylandı ve kargoya verildi. Teslim almadan iade edebilir miyim?
 • Siparişiniz onaylanıp, kargoya verildikten sonra iade etmeye karar verirseniz ürünün size ulaşmasını bekleyin. Ürün geldiğinde paketi teslim almayın, paket açılmadan aynı kargo ile gönderin.
Siparişim kargoda eksik çıkarsa ne yapmalıyım ?
 • Siparişinizi mutlaka kontrol ettikten sonra teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık / eksiklik söz konusu ise teslim almadan önce kargo görevlisine tutanak tutturunuz. Sonrasında kargoyu teslim alabilir veya geri gönderebilirsiniz.
Siparişim kargoda hasarlı çıkarsa ne yapmalıyım ?
 • Sipariş etmiş olduğunuz ürünler kargo şirketi tarafından teslim alındığı andan, size teslim edildiği ana kadar kargo firması güvencesindedir. Sigortalı taşınma ambalajı ve kutusu zarar görmüş kargolarınız için kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanız gereklidir.
Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir.