Sağlıklı Pişirme

Pot Art ile Sağlıklı Pişirmeye Başlayın

Mükemmel Isı Dengesi

Pot Art döküm tencere ve tavalar mükemmel ısı dengesine sahiptir ve ısıyı tüm yüzeylere eşit bir biçimde dağıtır. Bu sayede, yemekleriniz doğru ve orantılı bir ısı ile daha lezzetli pişer. Döküm tencere ve tavalar ısıyı muhafaza ederek, minimum enerji ile maksimum ısı verimliliği sağlar. Isıyı muhafaza etmesi sayesinde, yemeklerinizi servis ederken de döküm tencere ve tavanızı kullanabilirsiniz. 

Buharın Lezzeti

Pot Art döküm tencerelerin fonksiyonel kapak tasarımı sayesinde yemeğinizin buharı tencerenin içerisinde muhafaza edilir. Kapağın iç yüzeyindeki çizgiler sayesinde buhar tekrar yoğunlaşarak yemeklerinize su olarak geri döner. Bu sayede yemekleriniz daha lezzetli pişerken aynı zamanda yemeklerinizdeki besin değerleri (vitaminler, mineraller ve lifler) maksimum düzeyde korunur. Yemeklerinizin besin değerleri ve lezzet zenginleşir.

Pot Art Döküm Tencere ve Tavaların Kullanım Alanları

Ürünlerimiz yüksek ısıya karşı dayanıklı dökme demir malzeme ve emaye kaplamadan üretilmektedir. Yemeklerinizi pişirirken hem ocak hem de fırın kullanmayı tercih ederseniz eğer Pot Art döküm tencere veya tavanızı güvenle fırına koyabilirsiniz. Üstelik bu işlem için fırın tepsisine ihtiyaç duymazsınız. Döküm tencere veya tavanızı gazlı, elektrikli, indüksiyonlu veya ızgara tipi gibi farklı ocak tiplerinde kullanabilirsiniz.


Önemli Not: Döküm ürünleri, diğer demir, metal, çelik gibi ürünlerde de olduğu gibi, mikrodalga fırınlarda asla kullanılmamalıdır.